EWANGELIA I ROZWAŻANIE
modlitwawdrodze.pl

24 maja 2025

ŻONKILOWE POLA

Podsumowanie Akcji Żonkilowe Pola

Żonkilowe Pola Nadziei 2025 – Serce Ostrowca Świętokrzyskiego bije dla Hospicjum

 

11 i 18 maja 2025 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim po raz piąty odbyła się wyjątkowa akcja charytatywna „Żonkilowe Pola Nadziei”. To niezwykle ważne wydarzenie, które wpisało się już na stałe w kalendarz lokalnych inicjatyw społecznych, ponownie zjednoczyło mieszkańców miasta wokół idei pomocy osobom nieuleczalnie chorym.

 

„Pola Nadziei” to międzynarodowy program edukacyjno-charytatywny, którego celem jest wspieranie hospicjów oraz szerzenie idei opieki paliatywnej. Symbolem akcji są żonkile – kwiaty nadziei, które sadzone jesienią przez wolontariuszy i uczniów, wiosną zakwitają, przypominając o potrzebie niesienia pomocy ludziom u kresu życia. Wiosną wolontariusze wychodzą na ulice, aby rozdając kwiaty, zachęcać do wsparcia hospicjów.

 

W Ostrowcu Świętokrzyskim wydarzenie to miało szczególny wymiar. Głównym celem tegorocznej edycji było nie tylko pozyskanie środków na potrzeby podopiecznych Domu Ulgi w Cierpieniu im. Jana Pawła II, ale przede wszystkim uwrażliwienie społeczności na potrzeby osób ciężko chorych. Poprzez zaangażowanie uczniów i nauczycieli, akcja miała również istotny wymiar edukacyjny – uczyła empatii, bezinteresownej pomocy oraz odpowiedzialności społecznej.

 

Akcję zorganizował Szkolny Klub Wolontariatu działający przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 5. W kwestach przy ostrowieckich kościołach uczestniczyło łącznie 89 wolontariuszy, w tym 47 uczniów i 19 nauczycieli z PSP nr 5, 10 wolontariuszy i 1 nauczyciel z PSP nr 7, 6 wolontariuszy i 1 opiekun z I Liceum Ogólnokształcącego oraz 4 małżeństwa z Domowego Kościoła z parafii Świętego Michała Archanioła. Wspólnym wysiłkiem, podczas tzw. „żonkilowych niedziel”, udało się zebrać imponującą kwotę 13 644,79 zł.

 

Wielkie podziękowania należą się wszystkim Ofiarodawcom za ich szczodrość i otwarte serca, jak również zaangażowanym Wolontariuszom, którzy z entuzjazmem i oddaniem uczestniczyli w tym szczytnym przedsięwzięciu. Słowa wdzięczności kierujemy również do Księży Proboszczów ostrowieckich parafii za wsparcie duchowe oraz pomoc w promocji akcji w lokalnych wspólnotach.

 

Organizatorami „Żonkilowych Pól Nadziei” byli: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5, Parafia Miłosierdzia Bożego oraz Hospicjum Dom Ulgi w Cierpieniu im. Jana Pawła II. Dzięki takim inicjatywom, Ostrowiec Świętokrzyski staje się miejscem, gdzie dobroć, solidarność i wrażliwość na cierpienie innych mają realny wymiar i są żywo obecne w życiu codziennym jego mieszkańców.

zonkil1

Paweł

© 2026 Dom Ulgi w Cierpieniu im. Jana Pawła II

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
112 0.20847511291504